ایمپلنت چیست؟!

ایمپلنت جایگزین مصنوعی دندان است که امروزه به عنوان درمان استاندارد برای پر کردن جای خالی دندانها در نظر گرفته میشود. ایمپلنت دندان یک میله کوچک پیچی شکل است که طی یک عمل جراحی در داخل استخوان فک فرو میرود تا به استخوان اطراف جوش خورده و آماده نگه داشتن تاج مصنوعی دندان شود. در واقع پایه ایمپلنت به عنوان ریشه دندان عمل میکند و روکش دندان به عنوان تاج دندان. بنابراین ایمپلنت نیازی به تکیه بر دندانهای اطراف ندارد و در داخل استخوان فک ثابت می ماند.

 

جنس مواد ایمپلنت؟

بیشتر ایمپلنتهای دندان از تیتانیوم ساخته میشوند اما ایمپلنت دندان زیرکونیا نیز وجود دارد. تیتانیوم و زیرکونیا هر دو موادی هستند که بدن با آنها سازگار بوده و آنها را به عنوان مهاجم خارجی تلقی نمیکند بنابراین واکنش نشان نمیدهد. در حال حاضر احتمال موفقیت ایمپلنت دندان نزدیک به ۹۸ درصد است یعنی یکی از موفق ترین درمانها محسوب میشود.

 

کاشت ایمپلنت های دندانی در چهار برند مختلف توسط اعضای هیات علمی دانشگاه

* تسهیلات ویژه برای دارندگان دفترچه درمانی نیروهای مسلح و فرهنگیان محترم آموزش و پرورش
       جهت خدمت رسانی بهتر تمامی مشاوره های دندانپزشکی تبسّم رایگان می باشد و می توانید برای استفاده از این امکان با ما تماس بگیرید.

024-33431810

dental-implants-mold-1920w

مزیت های ایمپلنت

متخصصین ایمپلنت

طول درمان ایمپلنت

جراحی ایمپلنت دندان معمولاً یک جراحی سرپایی است که به صورت مرحله ای و با زمان بهبودی بین مراحل انجام می شود. روند قرار دادن ایمپلنت دندان شامل مراحل زیر می باشد:

  • معاینه فرد و تعیین نوع و تعداد ایمپلنت
  • برداشتن دندان آسیب دیده ( کشیدن دندان ) در صورت نیاز
  • آماده سازی استخوان فک ( پیوند استخوان ) در صورت نیاز
  • کاشت پایه ایمپلنت
  • رشد و ترمیم استخوان
  • انتخاب رنگ و انجام قالب گیری و ارسال برای لابراتور
  • قرار دادن نهایی ایمپلنت

 

 

طول عمر ایمپلنت

WhatsApp Image 2022-05-16 at 1.51.52 PM

یکی از اولین سوالاتی که بیماران در مورد ایمپلنت دندان می پرسند این است که “دوام آنها چقدر است؟” این نگرانی در مورد طول عمر ایمپلنت های دندان منطقی است. مدت زمان ماندگاری ایمپلنت ها یک فاکتور کلیدی است که باید هنگام سنجش آن ها با سایر گزینه های بالقوه در نظر گرفت. بسیاری از بیماران از این موضوع متعجب می شوند که در صورت مراقبت مناسب، ایمپلنت های دندانی می توانند حدود 25 سال دوام بیاورند.

با این حال، طول عمر واقعی ایمپلنت شما مستقیماً تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار خواهد گرفت.
 
1)  اقدامات بهداشت دهان و دندان
2)  رژیم غذایی و سبک زندگی
3)  محل ایمپلنت در دهان شما
 

 

قبل از این که به دنبال برند بهتر باشید باید به دنبال فرد مناسب تری باشید که قرار است برای شما ایمپلنت را انجام بدهد. اینکه فردی که انتخاب می کنید  متخصص جراح فک و صورت و یا متخصص لثه  باشد، مهمتر از نوع برندی هست که شما میخواهید انتخاب کنید.
مطمئنا جراح متخصص نوع برندی را انتخاب میکند که اول از همه برای شما به عنوان بیمار، ماندگاری بیشتری داشته باشد و بهترین درمان باشد و دوم این که اعتبار شغلی خودش را زیر سوال نمیبرد که از برند ناشناخته استفاده بکند.